Галюциногенні гриби можуть допомогти лікувати депресію ?

 

          Після розголосу про медичний канабіс хочу підняти тему про  галюциногенні гриби та їх лікувальні властивості. Галюциногенні гриби (псилоцибінові або «магічні» гриби) — загальноприйнята назва  грибів, плодові тіла яких містять галюциногенні речовини. В природі існує 190 видів таких грибів.  Сьогодні їх вживають в різних країнах світу, помилково вважаючи, що якщо наркотик має природне походження, то він не завдає шкоди організму і не викликає звикання. Насправді ж, будь-яка наркотична  речовина може викликати залежність. Вживання таких грибів впливає на свідомість і викликає тріп ( психоделічний досвід, викликаний вживанням наркортичних засобів). В невеликих дозах вони  діють розслабляючи, дають відчуття ейфорії, почуття, що людина знаходиться в казці. Ефект від прийому грибів може тривати від 1 до 6 годин. В середньому галюцинації тривають 1,5 години.  Під впливом грибів людина  бачить  яскраві галюцинації, навколишній світ приймає спотворені форми .

 

Їх використовували ще ацтеки, називаючи  «плоттю Богів».  За однією з версій, римського імператора Клавдія було отруєно зеленим мухомором. А прадавні арії, ацтеки та апачі споживали деякі різновиди грибів ще й з певною ритуальною метою – задля виганяння злих духів або ясновидіння .

Вчені  з Університету Маастрихта в Нідерландах виявили, що псилоцибінові галлюциногенні грибы здатні  підсилювати творчий потенціал і  відчуття емпатії на тиждень   https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/02791072.2019.1580804 .

У 2018 році Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) назвало застосування галюциногенних грибів «проривною терапією» для лікування пацієнтів з депресією.

Американські вчені з Медичної школи Університету Джонса Хопкінса опублікували у науковому журналі JAMA Psychiatry дослідження.  Для участі у якому запросили 27 учасників віком від 21 до 75 років з діагнозом Великий Депресивний Розлад. Учасники не знали яку саме речовину їм дають. Але вже за 2 сеанси терапії спостерігалось значне покращення стану та в подальшому було зафіксовано ремісію.  Однак, застосовувати псилоцибін все ж краще  лише у крайньому разі, за особливо важких та резистентних випадків депресії. Наприклад,  для лікування депресії та тривожного розладу у людей з онкозахворюваннями та у пацієнтів з частими рецидивами психічних розладів . Галюциногенні гриби знижують рівень тривожності та пом’якшують симптоми депрессії.

 

Але регулярне та неконтрольоване вживання галюциногенних грибів може призвести до небезпечних наслідків як для психіки , так і для фізичного здоров’я.  Про наслідки можна почитати тут  https://mozgoprav.com.ua/2020/06/25/medicinskie-posledstviya-zloupotrebl/  

 

Добавить комментарий